Věčný bordel v dětském pokoji?

Trápí tě nedostatek úložného prostoru v dětském pokoji a už tě nebaví pořád šlapat na poházené hračky po zemi? Ale nevíš, jak uspořádat nábytek do pokoje, aby se maximálně využil celý prostor a bylo dost úložného prostoru pro všechny ty nutné věci, co tvé děti potřebují a vyžadují? Myslíš si, že je pokojíček příliš malý?

Často to v dětském pokoji vypadá takto?

A proč nám vlastně nepořádek vadí? Necítíme se v něm dobře, bere nám energii, ruší nás, protože na nás působí přehlceně a vyvolává v nás podvědomě stres a chaos. Někdo ale nepořádek nevnímá, ale i tak takové prostředí na něj působí, ať chce nebo ne. Jen si to nedává do souvislosti s přemírou věcí okolo sebe. Okolní prostředí na nás působí často nevědomě a ovlivňuje naše myšlení, jednání i pocity. Nepořádek je náš nepřítel.

Určitě si dokážete vybavit chvíli, kdy jste uklidili nějaký prostor. Jaký jste z toho měli pocit? Radost, úlevu, vnitřní klid, přišel příliv energie? Bylo to příjemné, že? Hned se člověku zlepší nálada, má spoustu nových nápadů, cítí se prostě skvěle sám se sebou a relaxuje. Má pocit, že může znovu volně dýchat a svět je rázem veselejší.

Jak ale docílit pořádku v dětském pokoji?

Je důležité mít dostatek úložného prostoru pro ukládání všech potřebných věcí a dětských všemožných výtvorů. Je potřeba chytře poskládat nábytek tak, aby co nejvíce využil prostor v pokoji. To je základ. S tím ti každý interiérový designér rád pomůže.

Pak ale nastává ta těžší část. Uvědomit si, že pokud má každá věc své místo v pokoji, nevytváří se nepořádek! Proto je potřeba s menšími dětmi projít jejich pokoj a pomoci jim najít takový domov pro jejich věci nebo ho vytvořit. Schopnost umět si zorganizovat věci ve svém pokoji dětem jistě v budoucnu usnadní celý jejich život.

Při takovém hledání domečků pro věci samozřejmě přijdeme s dětmi na to, že věcí je poněkud více než domečků. A tak dojdeme přirozeně k dalšímu kroku, kdy je potřeba začít třídit:

  • staré rozbité a nefunkční věci vyhodit
  • ty, které dlouhodobě nejsou používané, darovat někomu, kdo z nich bude mít radost
  • zbavit se věcí, se kterými se pojí špatné vzpomínky

Když takto pročistíme a zorganizujeme s dětmi dětský pokoj, zvážíme, zda třeba ještě pokoj nepotřebuje novou výmalbu nebo nové vytapetování a případně se pustíme i do toho.

A pak už jenom stačí představit dětem metodu Pravidelné čistky a Bude mít své místo?

Metoda Pravidelné čistky spočívá v tom, že dětem do pokoje v pravidelném intervalu, třeba jednou měsíčně, záleží na vás, přinesete krabici (nový domeček) pro věci, které nemají svůj domeček a už je nechtějí, nepoužívají je nebo jsou nefunkční. Ty pak najdou svůj nový domeček mimo váš byt či dům.

Metoda Bude mít své místo? přichází na řadu v okamžiku, když cokoli dítě chce koupit. Zeptejte se ho, zda chtěná věc najde své místo u něj v pokoji a kde. Když nebude pro novou věc místo, ale přesto stále danou věc dítě vyžaduje, ptejte se čeho se vzdá (daruje) ze svého pokoje, aby se uvolnilo místo pro novou věc.

Před každým spaním je také dobré s dětmi projít, zda jsou věci na svém místě, aby se postupně nevytvářel v pokoji nepořádek. Čím více se věci začínají kupit, tím těžší je, se později pustit do úklidu. Poklidit si zavčas, nevytváří nechuť k úklidu. Když se věci už příliš nakupí a působí nám nepohodu a stres, hůře se do úklidu přinutíme. Často je jednodušší setrvat v apatii. A vytvoří se začarovaný kruh, z kterého se těžko vystupuje.

Když se vám vše podaří realizovat, pocítíte, že energie v dětském pokoji hned lépe začne proudit a odrazí se to i v celé rodinné atmosféře.

Posun k lepšímu tu jistě je, ale lze pokračovat i dále 🙂

Tento postup a metody se dají samozřejmě pravidelně praktikovat i v jakékoli jiné části bytu nebo domu, garáži nebo i na zahradě.

Základní poučka je:  Jestliže má každá věc své místo v domě, pak se nevytváří nepořádek! Vždy před tím než si něco nového koupíš, zeptej se sám sebe, bude mít tato věc u mě doma místo? Případně co místo ní dám pryč z domu? Zorganizovat si věci a orientovat se, kde co je, je dobrý začátek vytváření pohody doma.

Dá se ale pokračovat i dále a využít další principy proudění energie ve svůj prospěch. Ano, samotný úklid je základ, ale můžeme i pokračovat. Každý prostor se dá rozdělit do energetických zón, které mohou být kdykoli posíleny nebo oslabeny podle toho, čeho potřebuješ dosáhnout. A každá zóna představuje jinou stránku života, která má svou unikátní charakteristiku zastoupenou symboly, tvary, barvami, materiály a prvky. Uspořádáním konkrétních objektů v pokoji lze nasměrovat energii s přirozeným tokem života jeho majitele. Každý má také podle svého data narození své osobní energetické číslo, které určuje jeho energetickou podstatu. Podle toho se pak dá dále pracovat s energií v pokoji a podpořit to, co je potřeba.

Když budeš chtít, poradím ti, jak to vše poskládat tak, aby byl pokoj tvého dítěte maximálně funkční a byl využitý každý jeho centimetr. A pomůžu ti celý pokoj vyladit, aby energie mohla proudit tím správným směrem, nestagnovala a maximálně podpořila vnitřní pohodu tvého dítěte. Harmonické léčivé uspořádání pokoje dokáže udělat i z bordelu v dětském pokoji krásně uklizený prostor, kde se dítě cítí přirozeně, bezpečně, útulně a nemá problém si udržet pořádek.

Využij okolní energii v dětském pokoji ve prospěch dítěte.

Další tipy můžete průběžně sledovat na mé FB stránce Harmonický dětský pokoj

Pokud se potřebuješ zeptat na cokoli ohledně spolupráce se mnou, můžeš si zarezervovat 15minutovou konzultaci zdarma.

Chcete se dovídat více?

Buďme v kontaktu

Pravidelně zdarma vysílám na různá témata vlivu prostředí na emoce a pohodu dětí v dětských interiérech a také přináším řadu tipů, jak si dětské prostory vyladit. Dám vám včas vědět, když budu vysílat.

děřské pokoje 3D návrhy
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Buďme v kontaktu přes EMAIL a já vám dám včas vědět, když budu vysílat. Pravidelně zdarma vysílám na různá témata vlivu prostředí na emoce a pohodu dětí v dětských interiérech a také přináším řadu tipů, jak si dětské prostory vyladit.

  • Pokud se potřebuješ zeptat na cokoli ohledně spolupráce se mnou, můžeš si zarezervovat 15minutovou konzultaci zdarma.

  • Kategorie