Smysluplné dárky pro děti

Také se občas trápíš s výběrem dárků pro své ratolesti?

Najít ten správný dárek, který by byl smysluplný, hodnotný a zároveň udělal dítěti skutečnou radost, je někdy výzva. Často se mi stalo, že jsem svému dítěti dala dárek, který jsem z mého pohledu viděla jako smysluplný, podnětný a edukativní, ale dítě z něj příliš nadšené nebylo…

Smysluplný dárek pro děti

Proto jsem pro vás připravila pár tipů a nápadů na vhodné dárky, které padnou do pokojíčků dětí a splní svou funkci ke spokojenosti všech – udělají dítěti skutečnou radost, budou využity naplno a budou zároveň edukativní nebo přinesou tu potřebnou atmosféru do dětského pokoje.

První mojí volbou pro menší děti je tato krásná houpačka. Skvělé na ní je, že je opravdu víceúčelová, lze jí využít více způsoby, jako houpačka, stolička, pultík, úkryt, prolézačka, skluzavka a navíc má řadu doplňků, které rozšíří možnosti využití i rozvíjení dítěte.

Na tomto eshopu ti padnou do oka třeba i jiné možnosti dárečků.

S čalouněným panelem se dá vykouzlit příjemné, útulné zákoutí třeba v jednom z rohů pokojíčku spolu s úložnou lavicí nebo křesílkem nebo po stranách u postele na opírání či vytvořit čelo k posteli. Můžeš si vybrat z 28 barevných vzorů látky, což se ti určitě podaří sladit se svou barevnou paletou pokojíku. Navíc si můžeš vybírat z různých tvarů a rozměrů. Úžasné také je, že čalouněné panely snižují hluk, tak odfiltruješ více dětský rámus z pokoje. A navíc jejich aplikace je jednoduchá a rychlá bez vrtání pomocí NANO pásky nebo suchého zipu.

Vytvoření čela postele pomocí čalouněných panelů

Do třetice z tohoto webu bych doporučila závěsná nebesa, která se dají využít nejen nad dětskou postel. Kreativitě se meze nekladou. Můžeš z nich vytvořit příjemný relaxující koutek i kdekoli jinde v pokoji. Nabízejí je i v šedé barvě. Děti milují schovky, kam si mohou zalézt a být samy se sebou. Dává jim to velké bezpečí.

Montessori hračky jsou k nezaplacení. Proto ráda odkazuji své klienty na tento web, kde objevíš řadu skvělých Montessori hraček často za přijatelnější cenu než jinde. Děti jsou od velmi útlého věku zvídavé a učí se velmi rychle právě zkoumáním věcí okolo sebe. Montessori hračky jsou přizpůsobené tak, aby maximálně pomáhaly rozvíjet u dětí logické uvažování, kreativitu, jemnou motoriku, pozornost a další dovednosti. Zásadně podporují smyslový i emoční rozvoj dítěte.

Dřevěné pokladničce neodalá téměř žádné menší dítě. Je to stálice, která se uplatní vždy a děti bude bavit. Nebo tato naučná stavebnice s čísly stojí za to. A kuličková dráha je věc, která děti baví opravdu dlouho. Jsou naprosto fascinovány pohybem kuličky. 🙂

Do třetice se určitě mrkni na tento web. Najdeš tam celou řadu podnětných dárků jako třeba tyto puzzle, které ve tmě svítí. Děti je milují. Nebo tyto dřevěná zvířátka, která si děti samy poskládají a budují si své kompetence. Můžeš se rozhodnout i pro tuto stálici, kterou děti rády skoumají. Aniž by tušily, rozvíjí si sebeobjevování díky zrcadlové výplni, prostorovou představivost, jemnou motoriku a matematické schopnosti díky poznávání jednotlivých tvarů.

Pokud hledáš i něco jiného než jenom hračky určitě se podívej na tento web, kde můžeš harmonizovat dětský pokojík textilními doplňky, třeba tématickým bavlněným povlečením, dětskými polštářky, přikrývkami a dekami, ale i kvalitními matracemi.

Menší děti budou mít neskutečnou radost z domečkové postele. Tuto krásnou variantu z obrázku najdete na bonami vedle i jiných variant. Stačí se podívat. Nebo můžete zabrouzdat na tento web a i tam najdete další inspiraci na domečkové postele v sekci pro děti. Případně i v sekci Domečky a teepee narazíte na úžasnou schovku, kterou si děti nesmírně budou užívat.

Pokud už máte větší děti, stojí za to se podívat sem. Najdete tam řadu karetních her, deskovek, komiksů a další. To ocení zvláště kluci, ale i celá rodina, když se rozhodnete pro fajn deskovku, která vám pročistí mozkové závity.

Máte doma sedmáka, osmáka a deváťáka? Bylo by pro ně skvělé mít doma tyto seberozvojové hry, díky kterým se naučí něco o sobě a rozvinou si ty dovednosti, které jim v budoucnu pomohou žít svůj spokojený život. Vybírání střední školy pak bude o mnoho jednodušší.

Další tipy můžete průběžně sledovat na mé FB stránce Harmonický dětský pokoj

Chcete se dovídat více?

Buďme v kontaktu

Pravidelně zdarma vysílám na různá témata vlivu prostředí na emoce a pohodu dětí v dětských interiérech a také přináším řadu tipů, jak si dětské prostory vyladit. Dám vám včas vědět, když budu vysílat.

děřské pokoje 3D návrhy
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Buďme v kontaktu přes EMAIL a já vám dám včas vědět, když budu vysílat. Pravidelně zdarma vysílám na různá témata vlivu prostředí na emoce a pohodu dětí v dětských interiérech a také přináším řadu tipů, jak si dětské prostory vyladit.

  • Pokud se potřebuješ zeptat na cokoli ohledně spolupráce se mnou, můžeš si zarezervovat 15minutovou konzultaci zdarma.

  • Kategorie