Jak správně zaměřit a vyfotit Váš interiér
Správné zaměření a vyfocení místnosti je podstatné pro kvalitní návrh interiéru. Není to však zas tak náročné udělat, jak se může zprvu někomu zdát. Jen je potřeba dodržovat pár kroků, které naleznete níže. Určitě to zvládnete sami.
1. JAK ZAMĚŘIT MÍSTNOST
Abych Vám mohla vypracovat kvalitní návrh interiéru, potřebuji znát přesné míry místnosti a kde jsou umístěny dveře, okna a případné výklenky a jakékoli záhyby. To vše zaznamenáte na papír do půdorysu, viz obrázek níže.
V půdorysu je zapsáno:
1. šírka a délka pokoje včetně výklenků a záhybů
2. šířka dveří a oken
Další údaje
Nyní je třeba ještě dalších údajů týkajících se výšky oken, dveří, parapetů, radiátoru a případně výklenků nebo trubek. Podívejte se, jak to zaznamenat na papír.
Začneme od podlahy
- vzdálenost od podlahy k parapetu
- výška okna od parapetu
- vzdálenost od horního okraje okna ke stropu
- zakreslení trubky od radiátoru a její výška, případně i šírka pokud nekončí u zdi
- hloubka radiátoru – jak moc vyčnívá od zdi
Stejný pohled je nutno udělat i na ostatní zdi, pokud se na nich nachází další okno, výklenek nebo dveře.
Ještě jeden půdorys
A poslední věc, která mi také pomůže ke kvalitnímu návrhu Vašeho interiéru, je ještě jeden půdorys, kde jsou zaznamenány zásuvky a vypínače s jejich umístěním (vzdálenost od zásuvky k nejbližší zdi, u vypínače stačí místo kde se nachází), viz níže.
A máte hotovo! Skvělá práce. A pokud si s něčím nevíte rady, vůbec nevadí. Stačí mi zavolat, ráda Vám vše objasním. Nebo když uděláte někde chybu, nebojte, hlavu Vám neutrhnu. Budu Vás kontaktovat a vše uvedeme na pravou míru.
A jestli se Vám nechce vše kreslit rukou, máte možnost půdorys i pohledy vytvořit v počítači. Na Floorplanner.com najdete nástroj, kde můžete vše vymodelovat.
2. JAK NAFOTIT INTERIÉR
Vedle zaměření pokoje je pro mě také důležité vidět prostor, na který Vám budu vymýšlet návrh. Proto fotky, které mi pošlete, usnadní a vylepší moji práci. Nebojte se, vyfocení místnosti není obtížné. Nepotřebuji od Vás žádné profesionální fotky. Stačí se držet pár zásad uvedených níže a dojdeme k žádanému cíli.
- Fotografujte místnost ve dne při jeho větším osvětlení. Můžete i rozsvítit světla, stropní i stojací či nástěnné.
- Vyfotografujte na šířku postupně všechny stěny pokoje od protější zdi. Pokud se celá stěna nevejde do jednoho záběru, foťte ji na dvakrát.
- Dbejte na to, aby jste zachytili všechny důležité údaje – okna, dveře, radiátory, výklenky, vedení potrubí (klidně můžete navíc udělat detailní záběr složitějšího místa).